صادرات برنج به ترکیه و ۵ ترفند صارداتی برنج

صادرات برنج به ترکیه
از تخفیف بهرمند شوید!!۵/۵ - (۱ امتیاز)

صادرات برنج به ترکیه

صادرات برنج ترکیه و اطلاع از قیمت برنج در ترکیه و مجوز صادرات ترکیه و بیشترین نیاز بازار ترکیه و قیمت برنج ایرانی در ترکیه و لیست کالاهای مجاز برای صادرات به ترکیه و صادرات برنج به ترکیه و

صادرات برنج ترکیه و مدارک لازم برای صادرات به ترکیه صادرات گردو به ترکیه و ارسال بسته از ترکیه به ایران و صادرات نمک به ترکیه و کالاهای وارداتی ترکیه و لیست تجار ترکیه و صادرات زعفران به

اروپا و تجارت در ترکیه و تجارت ایران و ترکیه … و اطلاع از آداب و رسوم برای صادرات برنج به ترکیه و مردم و طبق غذایی ترکیه و رقبا تجاری در بازار ترکیه از مهم ترین ملاک های صادرات برنج به بازار ترکیه می باشد.

جمله برنج های صادراتی به ترکیه می توان به :

 • صادرات برنج به ترکیه
 • صادرات برنج به ترکیه هاشمی
 • صادرات برنج به ترکیه (طارم)
 • صادرات برنج به ترکیه (طارم روشن)
 • صادرات برنج حاج حسن به ترکیه (حسن سرایی)
 • صادرات برنج عنبر بو به ترکیه (عنبر بو)
 • صادرات برنج ایرانی به ترکیه (ایرانی )
 • صادرات برنج شمال به ترکیه ( شمال )
 • صادرات برنج رادمان به ترکیه ( رادمان )

اشاره نمود!!

صادرات برنج به ترکیه

پرسودترین کالا برای صادرات به ترکیه

بزرگترین محصولات صادراتی ترکیه از نظر ارزش در سال ۲۰۲۱ اتومبیل، قطعات یا لوازم جانبی خودرو، کامیون، روغن های نفتی تصفیه شده و جواهرات بود. در مجموع، این صادرات عمده ۱۵ درصد از کل فروش صادراتی ترکیه را تشکیل می دهد. این درصد طیف نسبتاً متنوعی از کالاهای صادراتی را نشان می دهد.

ترکیه که از لحاظ تاریخی به عنوان صادرکننده فرش به رسمیت شناخته شده است، همچنین در بین کشورهای پیشرو در صادرات کامیون و جواهرات رتبه بندی شده است.

آخرین داده های موجود برای کشور نشان می دهد که ۵۲.۷ درصد از محصولات صادر شده از ترکیه توسط واردکنندگان در این کشورها خریداری شده است: آلمان (۸.۶ درصد کل جهانی)، ایالات متحده آمریکا (۶.۵ درصد)، بریتانیا (۶.۱ درصد)، ایتالیا (۶.۱٪). ۵.۱%)، عراق (۴.۹%)، اسپانیا (۴.۳%)، فرانسه (۴.۱%)، هلند (۳%)، اسرائیل (۲.۸%)، روسیه (۲.۶%)، امارات متحده عربی (۲.۴%) و رومانی (۲.۴%) ۲.۳٪.

از دیدگاه قاره ای، ۵۵.۳ درصد از صادرات ترکیه از نظر ارزش به کشورهای اروپایی و ۲۴.۷ درصد به واردکنندگان در آسیا فروخته شده است. ترکیه ۹.۴ درصد کالاهای دیگر را به آفریقا ارسال کرد که ۷.۷ درصد به آمریکای شمالی ارسال شد.

درصدهای کمتری به آمریکای لاتین (۲.۳٪) به استثنای مکزیک، اما شامل دریای کارائیب، سپس اقیانوسیه به رهبری استرالیا، جزایر مارشال و نیوزلند (۰.۶٪) فروخته شد.

با توجه به جمعیت ۸۴.۶ میلیون نفری ترکیه، مجموع ۲۲۵.۳ میلیارد دلار صادرات آن در سال ۲۰۲۱ معادل ۲۰۰۰ دلار برای هر ساکن در این کشور خاورمیانه است. این مقدار سرانه با میانگین ۲۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۰ مقایسه می شود.

آموزش صادرات به امارات
صادرات برنج به ترکیه

۱۰ صادرات برتر ترکیه

گروه‌های محصولات صادراتی زیر نشان‌دهنده بالاترین ارزش دلاری در محموله‌های جهانی ترکیه در طول سال ۲۰۲۱ است. همچنین درصد سهمی که هر دسته صادراتی از نظر کل صادرات از ترکیه نشان می‌دهد، نشان داده شده است.

 1. وسایل نقلیه: ۲۵ میلیارد دلار آمریکا (۱۱.۱٪ از کل صادرات)
 2. ماشین آلات از جمله رایانه: ۲۰.۸ میلیارد دلار (۹.۲٪)
 3. آهن، فولاد: ۱۷.۱ میلیارد دلار (۷.۶%)
 4. ماشین آلات، تجهیزات الکتریکی: ۱۲ میلیارد دلار (۵.۳%)
 5. جواهرات، فلزات گرانبها: ۱۱ میلیارد دلار (۴.۹%)
 6. لباس بافتنی یا قلاب بافی، لوازم جانبی: ۱۰.۸ میلیارد دلار (۴.۸%)
 7. پلاستیک، محصولات پلاستیکی: ۱۰ میلیارد دلار (۴.۴%)
 8. مصنوعات آهن یا فولاد: ۸.۸ میلیارد دلار (۳.۹%)
 9. سوخت های معدنی از جمله نفت: ۸.۵ میلیارد دلار (۳.۸٪)
 10. پوشاک، لوازم جانبی (نه بافتنی یا قلاب بافی): ۷.۵ میلیارد دلار (۳.۳%)

۱۰ صادرات برتر ترکیه کمتر از سه پنجم (۵۸.۴ درصد) ارزش کلی محموله های جهانی آن را تشکیل می دهد.

آهن و فولاد سریع‌ترین رشد را در بین ۱۰ دسته صادراتی برتر نشان می‌دهند که ۹۴.۱ درصد از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

در رتبه دوم برای بهبود فروش صادراتی سوخت‌های معدنی از جمله نفت قرار داشتند که ۸۰.۵ درصد افزایش یافتند.

محموله‌های جواهرات و فلزات گرانبها ترکیه سومین افزایش سریع ارزش را با ۶۳.۸ درصد افزایش دادند که ناشی از درآمدهای بین‌المللی بالاتر از طلا بود.

کمترین سود در میان ۱۰ دسته صادراتی برتر ترکیه، بهبود ۱۳.۳ درصدی برای وسایل نقلیه بود.

توجه داشته باشید که نتایج ذکر شده در بالا در سطح کد سیستم تعرفه هماهنگ دو رقمی (HTS) طبقه بندی شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر کالاهای صادراتی در سطح کد چهار رقمی HTS، بخش فهرست قابل جستجوی با ارزش ترین محصولات صادراتی ترکیه را در زیر ببینید.

صادرات برنج ایرانی به امارات
صادرات برنج به ترکیه

محصولاتی که بیشترین مازاد تجاری را برای ترکیه ایجاد می کنند

انواع زیر از محموله های محصولات ترکیه نشان دهنده صادرات خالص مثبت یا مازاد تراز تجاری است. Investopedia صادرات خالص را به عنوان ارزش کل صادرات یک کشور منهای ارزش کل واردات آن کشور تعریف می کند.

به طور خلاصه، صادرات خالص نشان دهنده مقداری است که هزینه های خارجی برای کالاها یا خدمات یک کشور از مخارج کشور خود برای کالاها یا خدمات خارجی بیشتر است یا از آن عقب می افتد.

 1. لباس بافتنی یا قلاب بافی، لوازم جانبی: ۱۰.۱ میلیارد دلار (افزایش ۲۸.۷٪ از سال ۲۰۲۰)
 2. وسایل نقلیه: ۹.۴ میلیارد دلار (افزایش ۳۸.۶٪)
 3. پوشاک، لوازم جانبی (نه بافتنی یا قلاب بافی): ۶.۷ میلیارد دلار (افزایش ۱۴.۶%)
 4. مصنوعات آهن یا فولاد: ۶ میلیارد دلار (افزایش ۵۲.۶ درصدی)
 5. میوه ها، آجیل: ۴.۵ میلیارد دلار (افزایش ۱۳.۵٪)
 6. مبلمان، ملافه، روشنایی، علائم، ساختمان های پیش ساخته: ۴ میلیارد دلار (۲۵.۷٪ افزایش یافته است)
 7. جواهرات، فلزات گرانبها: ۳.۹ میلیارد دلار (برعکس کسری -۱۹.۹ میلیارد دلار)
 8. پوشش کف نساجی: ۳.۲ میلیارد دلار (افزایش ۲۳.۵٪)
 9. نمک، گوگرد، سنگ، سیمان: ۲.۹ میلیارد دلار (افزایش ۱۹.۴%)
 10. منسوجات متفرقه، پوشاک فرسوده: ۲.۷ میلیارد دلار (افزایش ۱۵.۵%)

ترکیه صادرات خالص بسیار مثبتی در تجارت بین المللی لباس و لوازم جانبی بافتنی یا قلاب بافی دارد. به نوبه خود، این جریان های نقدی نشان دهنده مزیت های رقابتی قوی ترکیه در دسته بندی محصولات لباس بافتنی یا قلاب بافی است.

محصولاتی که بیشترین کسری تجاری را برای ترکیه ایجاد می کنند

به طور کلی ترکیه در سال ۲۰۲۱ کسری -۴۶.۱ میلیارد دلاری را برای همه محصولات متحمل شد. این مقدار کاهش -۷.۵٪ نسبت به -۴۸.۶ میلیارد دلار جوهر قرمز یک سال قبل در سال ۲۰۲۰

است. در زیر صادرات از ترکیه است که منجر به صادرات خالص یا تجارت محصول منفی می شود. کسری های تعادل این صادرات خالص منفی دسته بندی محصولات را نشان می دهد که در آن هزینه های خارجی برای کالاهای کشور ترکیه از هزینه های واردکننده ترکیه برای محصولات خارجی عقب است.

 1. سوخت های معدنی از جمله نفت: -۴۲.۲ میلیارد دلار آمریکا (افزایش ۷۴.۲٪ از سال ۲۰۲۰)
 2. آهن، فولاد: -۱۰.۵ میلیارد دلار (افزایش ۶۷.۱%)
 3. ماشین آلات از جمله رایانه: -۱۰.۲ میلیارد دلار (افزایش ۲۰.۲٪)
 4. مواد شیمیایی آلی: -۸.۳ میلیارد دلار (افزایش ۵۶.۵%)
 5. ماشین آلات، تجهیزات الکتریکی: -۸ میلیارد دلار (افزایش ۱.۵٪)
 6. پلاستیک، محصولات پلاستیکی: -۷.۶ میلیارد دلار (افزایش ۵۸.۹%)
 7. داروها: -۵ میلیارد دلار (افزایش ۵۸.۷٪)
 8. غلات: -۳.۸ میلیارد دلار (افزایش ۲۸.۱%)
 9. تجهیزات نوری، فنی، پزشکی: -۳.۵ میلیارد دلار (افزایش ۰.۷٪)
 10. مس: -۲.۷ میلیارد دلار (افزایش ۶۳.۴٪)

ترکیه صادرات خالص بسیار منفی و در نتیجه کسری تجاری عمیق بین المللی در زمینه سوخت های معدنی از جمله نفت، به ویژه برای نفت های فرآوری شده نفت، زغال سنگ و گازهای نفتی دارد.

این کمبودهای نقدینگی به وضوح نشان دهنده معایب رقابتی ترکیه در بازار بین المللی سوخت های فسیلی است، اما همچنین نشان دهنده فرصت های کلیدی برای ترکیه برای بهبود موقعیت خود در اقتصاد جهانی از طریق نوآوری های متمرکز است.

صادرات برنج به ترکیه

شرکت های بزرگ صادراتی ترکیه

بر اساس رتبه بندی Forbes Global 2000، شرکت های زیر نمونه هایی از شرکت های برجسته ترکیه هستند.

 • گروه کوچ (کنگلومرای صنعتی)
 • هلدینگ سابانچی (خودرو، بانکی)
 • ترکسل (تلفن همراه)
 • Enka (خدمات ساختمانی)
 • Anadolu Efes (آبجوسازی، نوشیدنی های غیر الکلی)
صادرات برنج به ترکیه

لیست کالاهای صادراتی به ترکیه

لیست کالاهای صادراتی به ترکیه و در سال ۲۰۲۲، عمده واردات ترکیه عبارت بود از: ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل (۳۱ درصد از کل واردات)، که وسایل نقلیه جاده ای (۷ درصد) و ماشین آلات، دستگاه ها و لوازم برقی (۶ درصد). کالاهای تولیدی (۱۶ درصد)، که آهن و فولاد (۵ درصد). سوخت های معدنی، روان کننده ها و مواد مرتبط (…

صادرات چمدانی به ترکیه

صادرات چمدانی به ترکیه و صادرات چمدانی به ترکیه و صادرات چمدانی به ارمنستان و صادرات چمدانی به عراق و صادرات چمدانی به عمان و صادرات چمدانی به دبی

صادرات چمدانی به باکو و صادرات چمدانی به هند و صادرات چمدانی به کردستان عراق و صادرات چمدانی به کویت و صادرات چمدانی به تایلند … ار می توانید بطور کامل در

بخش مقالات صادرات چمدانی مطالعه نمایید.

مقدار مجاز حمل زعفران به ترکیه

زعفران خشک شده را می توانید به سادگی در چمدان خود ببرید. اگر آن را برای استفاده تجاری وارد می کنید، باید برای واردات قانونی موفق با چندین نمایندگی تماس بگیرید.

بررسی اجمالی. بازدیدکنندگان بالای ۱۸ سال می توانند موارد زیر را بدون پرداخت عوارض گمرکی به ترکیه وارد کنند: حداکثر ۶۰۰ نخ سیگار، ۱۰۰ سیگار برگ، ۵۰ سیگار برگ، ۲۵۰ گرم تنباکو و ۲۵۰ گرم تنباکو پیپ.

هند صادرکننده زعفران با ارزش صادرات ۱.۳ دلار در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ (فروردین تا آبان) است.

صادرات به ترکیه با سرمایه کم

صادرات به ترکیه با سرمایه کم و حتی بدون کالا بتوانید محصول خودتون را صادر کنید برای صادرات به ترکیه با سرمایه کم و آشنایی با صادرات و واردات و آموزش صادرات و واردات از مهم ترین کلاک های برای صادرات می باشد.

شرکت صادرات به ترکیه

شرکت صادرات به ترکیه و اطلاع از شرکت های صادر کننده به ترکیه با مجوز و معتبر را می توانید در بخش شرکت های صادراتی به ترکیه مشاهده نمایید.

همین حالا خرید خود را انجام دهید!! ۱% سود متعلق به سازمان محک تعلق دارد.

-۱۱%
۳۴۰,۰۰۰ تومان

حراج تخفیف باور کردنی روز های پنجشنبه و جمعه در پیچ مرکز برنج ایران همین حالا عضو شوید!! تا از تخفیف جا نمانید!! نگید نگفتیم!!!

صادرات برنج به ترکیه

صادرات پلاستیک به ترکیه

صادرات پلاستیک به ترکیه و صادرات پلاستیک به عراق و صادرات پلاستیک به ترکیه و صادرات پلاستیک به پاکستانو صادرات پلاستیک بازیافتیو صادرات پلاستیک و صادرات پلاستیک به گرجستان

و صادرات پلاستیک ایران و صادرات پلاستیک به عمانو صادرات پلاستیک به افغانستان  و صادرات ضایعات پلاستیک … به طور کامل و مفصل در مقاله صادرات پلاستیک پرداخته شده است!

صادرات چمدانی پسته

صادرات چمدانی پسته و صادرات پسته  و صادرات پسته به ترکیهو صادرات پسته به عراقو صادرات پسته ایرانو صادرات پسته به دبیو صادرات پسته به چینو صادرات پسته به روسیهو صادرات پسته به

عمان و صادرات پسته به اروپا و صادرات پسته به قطر … . به طور کامل و مفصل در مقاله صادرات پلاستیک پرداخته شده است!

شاید باورتان نشود اما برای برنج حاج حسن( برند معتبر مرکز برنج ایران) یک گارانتی عجیب داشت! اگر در زمان مصرف خوشتان نیامد ۳ برابر پول شما به شما بازگردانده خواهد شد! (باورتان می‌شود! سه برابر)

جالب است بدانید که هیچ کسی درخواست بازگشت سه برابری وجه را نداشت و جالب است بدانید فردی به ما پیامی داد و عذرخواهی کرد از این که فقط و فقط به قصد گرفتن سه برابر پول برنج را خریداری کرده است .اما در زمان مصرف تصمیم ش به خاطره راست گویی کیفیت برنج و نظرش تغییر کرده بود !

ما اینقدر به این محصول ( برنج حاج حسن) مطمئن هستیم که حتی برای شما عزیزان که آن را تهیه می‌کنید، گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰٪ قرار دادیم یعنی اگر محصول را دریافت کردید و رضایت نداشتید، تمام وجه شما را به شما بازخواهیم گرداند. (ما به کیفیت این محصول خیلی مطمئنیم، پس خیالمان راحت است و امیدواریم شما نیز با آسودگی آن را تهیه کنید)

باور کنید هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد! و همه چیز همانطور که هست باقی می‌ماند!

جمله‌ای منسوب به آلبرت انیشتین است که می‌گوید:

عجیب است که عده‌ای کارهای همیشگی را انجام می‌دهند و نتیجه‌ای متفاوت را انتظار دارند!
اصلاً دلیل این که این محصول را برای شما آماده کردیم این است که بتوانید طعم فوق‌العاده‌ای برنج ایرانی را بچشید .متفاوت فکر کنید و متفاوت رفتار کنید و کنترل زندگی خود را بیشتر در دست بگیرید و اجازه ندهید که شرایط بیرونی برای شما تصمیم بگیرند. دیگران برایتان زحمت ایجاد کنند و حال شما را خراب کنند.

لطفاً به این فکر کنید که تهیه نکردن این محصول چه بهایی برای شما خواهد داشت؟ چه فرصت‌هایی را ممکن است از دست بدهید؟ در ادامه چه کسانی می‌توانند حق شما را بخورند و ….

از آنجایی که طی چندین سال گذشته و همکاری با مجموعه های بزرگ و ارگان های دولتی هزاران نفر محصول ما را خریداری کرده اند.و محصولات ما را افراد زیادی از شهرهای مختلف تهیه کرده اند همواره غالب مخاطبان در نظرسنجی‌ها از محصولات و مطالب ارائه شده رضایت داشتند، این ضمانت را به شما می‌دهیم که در صورت عدم رضایت شما از محصولات ارائه شده ، تمام مبلغ پرداختی شما را در همان روز بدون هیچ سوالی و با رضایت کامل به شما بازگردانیم

از این بابت آسوده باشید که هیچ ریسکی انجام نمی‌دهید!

✅ مرکز برنج ایران تا به حال بیش از ۱۰ کشور از جمله افغانستان، عراق، ترکمنستان، ترکیه،روسیه …کرده است.✅ مرکز برنج ایران بیش از ۲۰۰۰۰ نفر-مشتری راضی (در مراکز مختلف از جمله دانشگاه‌های شریف، تهران و …) دارا می باشد..✅ مرکز برنج اران تجربه ۲۰ سال در توزیع و خرید بدون واسطه از کشاورز را در کوله بارش دارد!✅ مرکز برنج ایران ارسال کننده برنج شماری از غول‌های اقتصادی کشور است…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *