برنج فجر معطر و خوشمزه

برنج فجر معطر و خوشپخت
امتیاز خود را ثبت کنید تا از تخفیف بهرمند شوید!!

برنج فجر معطر یکی از انواع برنج های کشت شده در مناطق شمالی ایران می باشد.شما می توانید جهت خرید برنج فجر معطر فروش برنج فجر معطر در تهران، مشهد، اهواز] زاهدان و بندرعباس… با مدیر فروش مرکز برنج ایران در ارتباط باشید

 

برنج فجر معطر و خوشپخت

همانطور که قبلا گفته شد برنج فجر از برنج های با کیفیت متوسط و دسته بندی شده در انواع برنج های پرمحصول و تا حدودی آروماتیک می باشد که در شمال کشور کشت می شود و دارای ویژگی های ظاهری خنجری شکل و همچنین دارای رنگ سفید کدر یا شیشه ای می باشد. برنج به دلیل ویژگی‌های کیفیتی که دارد برای پخت پلو و استفاده در انواع خورشت توصیه نمی شود بلکه برای آماده کردن غذا هایی از قبیل دسر هایی نظیر حلیم شله‌زرد و غیره پیشنهاد می شود. این برنج نسبت به سایر ارقام پر محصول عطر بالاتری دارد اما در بین ارقام پر محصول بالاترین کیفیت را داراست.

برنج فجر معطر
برنج فجر معطر

برنج صادراتی ارزان

از آنجا که یکی از با کیفیت ترین و معروف ترین برنج‌ های دنیا در ایران و در شالیزارهای مرغوب شمال کشور کشت می شود صادرات برنج ایران به کشورهای مختلف یا همواره پررونق بوده و یکی از صنعت های مهم کشور به حساب می آید. ایرانی سرشار از ویتامین های گروه b می باشد و همچنین دارای مقادیر بسیار زیادی از نشاسته آهن و روی نیز می‌باشد. بر طبق پژوهش های محققین سازمان بهداشت و همچنین سازمان جهانی غذا فائو، برنج ایران بر خلاف برنج های نوع هندی تایلندی یا پاکستانی فاقد هر گونه مواد شیمیایی خطرناک و سرطان‌زا نظیر سرب جیوه کادمیوم بوده است. از اینرو صادراتی این رنج بسیار رونق و طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد. شما می توانید جهت خرید عمده برنج ایرانی، فروش عمده برنج ایرانی و اطلاع از قیمت روز برنج ایرانی برای صادرات با مدیر فروش مرکز در تماس باشید.

برنج فجر معطر
برنج فجر معطر

طرزپخت برنج فجر

موادی که برای پخت برنج لازم داریم عبارتند از برنج به مقدار لازم کره یا روغن نمک و و دیگر ادویه هایی که به ذائقه شخصی استفاده می شود .ابتدا برنج را که از چند ساعت قبل در آب خیسانده ایم در حدود چند لیوان آب قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا بجوشد. نکته‌ای که باید رعایت کنیم این است که آبی که در برنج ریخته می شود به اندازه یک بند انگشت از سطح برنج بیشتر باشد. بعد از پخته شدن برنج، دم کن را روی آن قرار می دهیم و حدود ۳۰ دقیقه اجازه می دهیم تا کاملا دم بکشد.ناگفته نماند برنج به دلیل کیفیت ظاهری که دارد و ویژگی های خاص آن برای پخت پلو پیشنهاد نمی‌شود.

 برنج فجر معطر گیلان

برنج فجر معطر گیلان در سال های اولیه ارایه ش از آزمایشگاه های دانشگاه های علوم کشاورزی گیلان در سال۱۳۸۰ بخاطر یونیک بودنش و آبو هوای گیلان سبب شد که این برنج عطری به نظر برسد اما با ارایه این محصول برای کشت در سایر استان های شمالی مانند مازندران و گلستان،برنج فجر معطر نشان داد که بیشترین نزدیکی ومحصول را در استان گلستان ارایه میدهد که همین عامل سبب شد برنج فجر معطر بیشتر در استان گلستان کشت شود و به برنج فجر سوزنی یا فجر استخوانی گرگان شهره یافت حال دلیل این که این برنج از کیفیت عالی برخوردار است به دلیل زیر است:

دلایل بهترین بودن برنج فجر معطر

اگر فکر می‌کنید برنج فقط برنج است، در اینجا فقط چند مورد از دلایل بهترین بودن فجر معطر و اینکه چرا برنج فجر معطر را به برنج معمولی انتخاب کنید، آورده شده است.

برنج فجر معطر یک “ابر غلات” سالم است

برنج فجر معطر بدون گلوتن و کم چربی است. حاوی هر هشت اسید آمینه ضروری، اسید فولیک است، سدیم بسیار کمی دارد و کلسترول ندارد.

برنج فجر معطر دارای شاخص گلیسمی پایین تا متوسط ​​است، به این معنی که انرژی با سرعت کمتر و ثابت‌تری آزاد می‌شود که منجر به سطح متعادل‌تری از انرژی می‌شود.

برنج فجر معطر یک حس طعم است

طعم برنج فجر معطر شبیه هیچ برنج دیگری روی زمین نیست. برخلاف برنج معمولی دانه بلند، بافت سبک و کرکی دانه‌های بلند و باریک برنج فجر معطر تجربه‌ای کاملاً متفاوت از نظر طعم و مزه دهان را به کام ارائه می‌دهد – متمایز، منحصربه‌فرد و کمی آجیلی.

برنج فجر معطر عطر فوق العاده ای دارد

برنج فجر معطر که به معنای واقعی کلمه «معطر» ترجمه شده است، دارای عطر چوب و گل‌های آفتاب‌پز شده است. اگر می خواهید خانه خود را بفروشید، به جای پختن نان، برنج فجر معطر را بپزید!

برنج فجر معطر شامپاین برنج است

برنج فجر که شبیه شامپاین است، غرق در قرن‌ها سنت و میراث افسانه‌ای است. مانند یک شراب خوب، برنج فجر معطر با افزایش سن بهبود می یابد و برای ویژگی های بسیار خاص خود کاملاً به طبیعت متکی است. ما برنج فجر معطر خود را برای ماه‌ها نگهداری می‌کنیم تا به بلوغ برسد، قبل از آسیاب کردن، و در نتیجه طعم عمیق‌تر و غنی‌تری به دست می‌آید.

برنج فجر معطر به عشق و محبت دائمی نیاز دارد

تنها یک بار برداشت برنج فجر در سال وجود دارد و این گیاه برای رشد و شکوفایی به شرایط آب و هوایی خاصی نیاز دارد. این برنج بسیار بلندتر از برنج های دیگر است، بنابراین مستعد آسیب باد است. ترکیب ظریف آن نیاز دائمی کشاورز به هوشیاری و مراقبت را توضیح می دهد، اما به گیاه اجازه می دهد تا طعم و ویژگی های پیچیده و منحصر به فرد خود را توسعه دهد. این عشق و علاقه ثابت در قیمت ممتاز آن در مقایسه با برنج معمولی دانه بلند منعکس می شود.

برنج فجر معطر رویایی برای آشپزی است

آشپزی با برنج فجر به معنای دانه های سبک، لطیف و جدا است.

دلیلش این است که ما دانه های خود را با دقت آسیاب می کنیم و دانه های شکسته را که در غیر این صورت نشاسته آزاد می کنند و باعث چسبندگی برنج می شوند را رد می کنیم. به طور منحصربفردی، دانه برنج فجر  بیش از دو برابر طول خشک خود در طول پخت و پز افزایش می یابد. بر خلاف سایر انواع برنج، دانه‌ها فقط درازا منبسط می‌شوند و در نتیجه دانه‌ها ویژگی بلند و باریک خود را هنگام پخت حفظ می‌کنند.

برنج فجر معطر بسیار همه کاره

بافت باز برنج فجر به دانه اجازه می‌دهد تا طعم‌های دیگر را جذب کند و آن را به یک طرف عالی برای بسیاری از دستور العمل‌ها تبدیل می‌کند.

برنج فجر معطر پاسخگو است

ما خود را “برنج فجر معطر” می دانیم و از همان ابتدا به طور خستگی ناپذیری تلاش کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که افسانه برنج فجر خالص همچنان به شکوفایی ادامه می دهد. ما یک سیاست “بازی منصفانه” را اتخاذ می کنیم و با جوامع کشاورزی منطقه در حال رشد برنج فجر  کار می کنیم. این یک رابطه منحصر به فرد است. ما از کشاورزی سنتی با مشاوره رشد رایگان از طریق FACE – سلول مشاوره کشاورزان ما حمایت می کنیم و بذر برنج حسن سرای را بدون سود در اختیار کشاورزان قرار می دهیم.

برنج فجر معطر – افسانه زنده است

برای بیش از ۵۰ سال، ما متعهد به حفظ این برنج افسانه ای بوده ایم. کشاورزان امروزه هنوز برنج فجر را با استفاده از روش های پرورش این غله گرانبها که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است، پرورش می دهند. خریداران با تجربه ما فقط یک فکر دارند – خرید بهترین برنج فجر معطر بدون در نظر گرفتن قیمت. برای کسانی که آن را پرورش می دهند به همان اندازه ارزشمند است که برای کسانی که با آن آشپزی می کنند.

فجر معطر
فجر معطر

One thought on “برنج فجر معطر و خوشمزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *