صادرات برنج ایرانی

صادرات برنج ایرانی
امتیاز خود را ثبت کنید تا از تخفیف بهرمند شوید!!

صادرات برنج ایرانی خوشپخت، معطر با قیمت ویژه در مرکز برنج ایران. جهت خرید عمده برنج ایرانی، فروش عمده برنج ایرانی جهت صادرات برنج ایرانی به کشور های عراق، ترکیه، روسیه، اروپا، کانادا، آذربایجان، عمان، دبی و کویت می توانید با مدیر فروش مرکز برنج ایران در ارتباط باشید.

 

صادرات برنج ایرانی به عراق

صادرات برنج ایرانی به کشور عراق یکی از خریدران عمده برنج ایرانی بهترین موقعیت برای صادرا کنند گان می باشد.

یکی از محصولات بسیار پرطرفدار و صادراتی ایران که رونق بسیار بالایی را داراست برنج می باشد.

که جایگاه خاصی در صادرات خصوصاً در منطقه و از جمله کشور عراق را داراست.

برنج های تولیدی ایران کیفیت و ارقام مختلفی دارند.

صادرات برنج ایرانی
صادرات برنج ایرانی

ولی از جمله با کیفیت ترین این برنج ها برنج های کشت شده در استانهای شمالی کشور می باشد.

که سهم بسزایی در صادرات برنج ایرانی به خود اختصاص می دهند.

کشور عراق به دلیل همجواری و هم مرزی با ایران همواره یکی از مقاصد صادراتی برنج ایرانی بوده است.

ناگفته نماند که یکی از بهترین برنج های صادراتی برنج نوع طارم ، دمسیاه و فجر می باشد که به این کشور نیز در مقیاس فراوان وارد میشود.

جهت خرید عمده برنج ایرانی فروش عمده برنج ایرانی با مدیر فروش مرکز برنج ایران تماس حاصل فرمایید.

صادرات برنج ایرانی
صادرات برنج ایرانی

 فواید برنج ایرانی و ضررهای برنج هندی

طبق آمار و بر اساس داده‌های موجود در سازمان جهانی بهداشت و نیز سازمان جهانی غذا با برنج ایرانی یکی از بهترین و با کیفیت ترین و نیز بی ضرر ترین و بهداشتی ترین برنج‌های موجود در دنیا را می باشد.

بر اساس آنچه آمار این سازمان ها اعلام می کنند برنج ایرانی کمترین میزان عناصر خطرناک و مواد شیمیایی سرطان زا و مشکل‌ساز را داراست.

صادرات برنج ایرانی
صادرات برنج ایرانی

اما بر طبق آمار همین سازمانها برنج ‌هندی نسبت به سایر برنج‌ های کشورهای مختلف دنیا دارای انواع مواد شیمیایی و عناصر خطرناک و سرطان زایی نظیر ماده خطرناک فنول و نیز عنصر سمی جیوه می باشد.

یکی از غیر بهداشتی ترین برنج های کشت شده در جهان را داراست. متاسفانه به رغم اینکه برنج هندی این ویژگی ها و عناصر خطرناک را داراست همچنان واردات آن به کشورهای مختلف جهان و ایران ادامه دارد.

صادرات برنج ایرانی
صادرات برنج ایرانی

 صادرات برنج چقدر است!

صادرات برنج با کد تعرفه ۱۰۰۶۱۰،۱۰۰۶۲۰،۱۰۰۶۳۰ و۱۰۰۶۴۰ در بازار جهانی بیش از ۲۴ میلیارد دلار می باشد.

که از بزرگترین کشورهای صادرکننده این محصول به ترتیب می توان به؛

  • هند
  • ویتنام
  • تایلند
  • پاکستان
  • ایالات متحده

در رتبه‌های بعدی اشاره کرد.

 

تولیدکنندگان این محصول با به کارگیری ابزارهای پیشرفت فناوری های نوین و نیز اصول بازاریابی توانستند محصولات خود را به کشورهای مختلف جهان صادر کنند‌. ایران نیز به دلیل تولید یکی از با کیفیت ترین برندهای دنیا رتبه نسبتاً خوبی در صادرات این محصول به کشورهای مختلف دنیا را داراست که بیشترین نوع برنج صادراتی مربوط به برنج فجر و دمسیاه می باشد. جهت خرید برنج عمده برنج ایرانی، فروش عمده برنج ایرانی جهت صادرات برنج با مدیر فروش مرکز در تماس باشید.

صادرات برنج ایرانی

برنج های ایرنی، بخش مهمی از غذاهای کشورهای عربی بوده است که در بخش‌های مختلف این کشورها برای قرن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برنج های ایرانی به دلیل دانه های بلند، بافت متمایز و رایحه غنی آن محبوبیت زیادی دارد. مردم جهان به طعم آن سوگند یاد می کنند. در ایران نیز زرشک پلو با مرغ بدون برنج های ایرانی تصورش غیر ممکن است
همه اینها سبب شده برنج های ایرانی را به یکی از قدیمی ترین برنج ها در صادرات در جهان تبدیل کند. که مناطق اصلی تولیدکننده برنج های ایرانی مناطق شمالی کشور هستند ایران از دیرباز صادر کننده محصولات کشاورزی بوده است اما اکنون صادرات آن در حال کاهش است.
ایران در سال مالی ۲۰۲۲ با بیش از ۵۰ میلیارد دلار بالاترین میزان صادرات کشاورزی را به خود اختصاص داد.
اما برای سومین سال متوالی، صادرات برنج ایرانی از نظر ارزش نسبت به سال قبل کاهش یافت. این واقعیت توسط ارقام موقت برجسته شده است. در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲، ایران ۳.۵۳ میلیون دلار برنج بایرانی صادر کرد که کمترین میزان از سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ است.
کارشناسان به مرکز برنج ایران گفته اند که از دلایل تداوم کاهش صادرات می توان به از دست دادن بازار سنتی عراق به دلیل تحریم های آمریکا اشاره کرد. صادرات به عراق نسبت به سال گذشته با ۲۶ درصد کاهش به ۸۳۴۴۵ تن رسید.

 

بیشتر به این دلیل بود که ذخایر ریال ایران کاهش یافت.
جهانگیری، رئیس اتاق بازرگانی عراق به مرکز برنج ایران گفت که در برخی مناطق، به دلیل افزایش حداقل قیمت پشتیبانی، سطح زیر برنج های ایرانی  پیشی گرفته است.
در سه سال گذشته، حدود ۲۰ درصد از سطح منطقه از برنج ایرانی به برنج فجر در این مناطق تغییر یافته است. این به دلیل کاهش تفاوت قیمت است.
مشکلات سوییفت در اتحادیه اروپا نیز عامل مهمی است.
که فروش برنج های ایرانی در کشورهای عربی و جهان کاهش یابد اما باید امیدوار بود که با توافق ایران با امریکا این مشکلات برچیده شده و دوباره رنگ زیبای افزایش صادرات برنج نصیب تجار و کشاورزان شود و برای این امر باید دست از تلاش نکشید و با تولید محصولات با کیفیت بازاری مناسب و رقابتی برای صادرات فراهم آوریم چون صادرات و تولید ناخالص ملی سبب آرامش در زندگی خیلی از هموطنان مان خواهد شد

برای سربلندی هرچه بیشتر میهن مان دست از تلاش نخواهیم کشید.

صادرات برنج ایرانی
صادرات برنج ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *