مرکز برنج ایران
خانه / برنج شیرودی / برنج شیرودی مرغوب چیست؟

برنج شیرودی مرغوب چیست؟

برنج شیرودی مرغوب چیست؟ برنج شیرودی مرغوب ایرانی از ارقام برنج های پر محصول بوده که در سال 1369 از ترکیب برنج طارم دیلمانی و برنج خزر بعد از آزمایش های طولانی تولید شد که سرانجام اسم شیرودی را بر این رقم از برنج گذاشته شد برنج شیرودی مرغوب از برنج های خوب ایرانی خرید و فروش شده در بازار است که طرفدار خاص خود را دارد.

برنج شیرودی مرغوب چگونه متولد شد؟

برنج شیرودی مرغوب چگونه متولد شد؟ تاریخچه شیرودی برمیگردد به سال ۱۳۶۹ که به منظور دست یابی به رقم با عملکرد قابل قبول و دارای کیفیت مطلوب تلاقی بین ارقام مختلف از جمله دیلمانی و خزر اتفاق افتاد که از آن سال به بعد اداره نسل های در حال تفکیک به روش شجره ای برمبنای ویژگی های مناسب تک بوته انجام شد.

در سال ۱۳۷۵ تعداد ۴۰ خالص  به عنوان لاینهای F6 انتخاب و در سال ۱۳۷۶ در قالب آزمایش عمل کرد که به منظور ارزیابی آن ها از نظر میزان محصول و خصوصیات دیگر قرار گرفتو

تعداد ۱۰ لاین انتخاب و در سالهای ۱۳۷۷ و ۱۳۷۸ با انجام آزمایش سازگاری (ناحیه ای )در شهرستانهای آمل، چالوس، تنکابن مورد مقایسه قرار گرفت که لاین شماره ۵ (رقم شیرودی )به دلیل یکنواختی بیشتر و دارا بودن کمیت و کیفیت برتر و سازگاری و پایداری مناسب نسبت به بقیه لاینها انتخاب گردید.

سال‌های ۷۹ و ۸۰ به منظور تعیین بهترین تاریخ نشاکاری و میزان کود نیتروژنه آزمایشات به زراعی لازم انجام شد که تراکم 30*10 سانتی متر(330000بوته در متر مربع)و با کود نیتروژنه90 کیلوگرم در تاریخ کاشت 25 اردیبهشت بیشترین عمل کرد را عاید نموند.

برنج شیرودی

سال طلایی برنج شیرودی

در سال ۸۰ لاین شماره ۵ شیرودی در قالب طرح تحقیقی ترویجی در ۴ نقطه استان مازندران با ارقام شاهد مورد مقایسه واقع شد و بیشترین عملکرد را تولید و مورد استقبال کشاورزان قرار گرفت.

در ضمن ارزیابی های لازم در طول اجرای آزمایشات مختلف نسبت به بیماری بلاست، بلایت و آفت کرم ساقه خوار و هم چنین ارزیابی کیفیت پخت انجام گردید.

که لاین شماره 5 (برنج شیرودی فریدونکنار) با دارا بودن عملکرد حدود 6/5 تا 9 تن در هکتار و کیفیت مطلوب پخت و نشان دادن مقاومت خوب در برابر بیماری بلاست و شیت بلایت و متحمل بودن نسبت به آفت کرم ساقه خوار و دارای عملکرد بیشتر از رقم های ندا، بجار، دشت، رمضانعلی طارم و دیلمانی به عنوان لاین برتر انتخاب و به کشاورزان معرفی گردید.

دانه این لاین فاقد ریشک است و رنگ شلتوک کاهی می باشد و خروج خوشه از غلاف برگ پرچم کامل است.حالا برای خرید برنج شیرودی مرغوب گیلان و برنج شیرودی مرغوب فریدونکنار می توانید با مدیریت فروش مرکز برنج ایران آقای جهانتیغ در ارتباط باشید.

برنج شیرودی

خرید برنج شیرودی مرغوب

خرید برنج شیرودی مرغوب از سر مزارع سرسبز گیلان و مازندران و گلستان که تولید کننده برنج شیرودی مرغوب دانه بلند هستند با ارزان ترین قیمت ممکن در بازار به صورت عمده و جزیی در مرکز برنج ایران انجام می گیرد که برای اطلاع از قیمت این برنج می توانید سری به لیست قیمت برنج این مرکز بزنید.

برای خرید و فروش این محصول با ما تماس بگیرید
مدیریت فروش: محمد رسول جهان تیغ
 راه هاي ارتباطي:
شماره موبايل: 09119343033
شماره ثابت: 09119343033
تلگرام مديريت فروش: MOHAMMADRASULJAHANTIGH@
کانال مرکز برنج ایران: allrice_ir@

درباره ی admin

4 دیدگاه

  1. واقعا مطالبتون عالی بود آقا جهان تیغ

  2. واقعا مطالبتون کاربدری و مفید بود

  3. واقعا مطالبتون عالی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *