بهترین برنج دنیا کدوم برنج می تونه باشه؟

بهترین برنج دنیا
امتیاز خود را ثبت کنید تا از تخفیف بهرمند شوید!!

بهترین برنج دنیا کدوم برنج می تونه باشه؟ این سوالیه که شاید برای همگی آدمها پیش اومده که بهترین برنج دنیا چیه؟ با ما در مرکز برنج ایران همراه باشید.

((بهترین برنج دنیا))

 

بهترین برنج دنیا کدوم برنج می تونه باشه

بهترین برنج دنیا ایرانیه یا خارجی؟ این سوال برای خیلی ها پیش اومده که بگن کدوم برنج بهتره این سوال بیشتر به طب و الگوی غذای ان کشور بستگی دارد مثلا بهترین برنج برای کشورهای شرق اسیا برنج های قد کوتاه بوده است که متناسب با اب و هوای ان منطقه رشد کرده باشد و از قدیم در وعده غذایی شان از ان استفاده میکردند و هیچ وقت مثل ما برنج های نقاط دیگر جهان در وعده غذایی شان جایی نداشت اما ما ایرانی ها برنج های مختلفی رو مصرف میکنیم اما بازهم برای مان برنج تولید شده در شمال ایران عطر و طعم خاطره انگیزی دارد که با کودکی مان عجین شده است.

بهترین برنج برای ما برنج های ناب کشور خودمان است که از دیرباز مصرف کرده ایم.((بهترین برنج دنیا))

بهترین برنج دنیا
بهترین برنج دنیا

طبقه بندی برنج های ایرانی از لحاظ کیفیت

برنج های ایرانی بر اساس محل کشت و عطر و طعم شان طبقه بندی های مختلفی دارند که ما در زیر برایتان اسامی انواع برنج ایرانی را شرح خواهیم داد که عبارتند از:

برنج های کم محصول مانند؛

 • برنج دمسیاه
 • برنج هاشمی
 • برنج علی کاظمی
 • برنج حسن سرایی
 • برنج بینام
 • برنج طارم

برنج های پر محصول مانند

((بهترین برنج دنیا))

 • برنج فجر
 • برنج خزر
 • برنج شیرودی
 • برنج ندا
 • برنج سپید رود
 • برنج بهنام
 • برنج جمشید

با این شرح کلی از انواع برنج ایرانی شناخت کلی از بهترین برنج دنیا که ایرانی باشند به دست اوردید که در این میان عطر و طعم برنج های کم محصول چون دمسیاه و طارم از همه نوع برنج بالاتر بوده اما از لحاظ ری کشی برنج دمسیاه‌ در صدر جدول قرار دارد و در میان برنج های پر محصول پرچم دار برنج های پر محصول برنج فجر است که کیفیت پخت و عطر بسیار بالایی دارد که بهترین نوع برنج فجر در استان گلستان و شهرستان ازادشهر کشت می شود که بخاطر مصرف اب شرب در ابیاری ان عطری دارد که از عطر برنج های استان مازندران و گیلان نیز بیشتر است برای خرید برنج که مناسب با ذائقه ایرانی باشد با مدیریت فروش مرکز بزنج ایران همراه باشید.((بهترین برنج دنیا))

بهترین برنج دنیا
بهترین برنج دنیا

بهترین برنج پاکستانی

دلایل بهترین بودن برنج باسماتی

اگر فکر می‌کنید برنج فقط برنج است، در اینجا فقط چند مورد از دلایل بهترین بودن باسماتی و اینکه چرا برنج باسماتی را به برنج معمولی انتخاب کنید، آورده شده است.

برنج باسماتی یک “ابر غلات” سالم است

برنج باسماتی بدون گلوتن و کم چربی است. حاوی هر هشت اسید آمینه ضروری، اسید فولیک است، سدیم بسیار کمی دارد و کلسترول ندارد.

برنج باسماتی دارای شاخص گلیسمی پایین تا متوسط ​​است، به این معنی که انرژی با سرعت کمتر و ثابت‌تری آزاد می‌شود که منجر به سطح متعادل‌تری از انرژی می‌شود.((بهترین برنج دنیا))

برنج باسماتی یک حس طعم است

طعم برنج باسماتی شبیه هیچ برنج دیگری روی زمین نیست. برخلاف برنج معمولی دانه بلند، بافت سبک و کرکی دانه‌های بلند و باریک برنج باسماتی تجربه‌ای کاملاً متفاوت از نظر طعم و مزه دهان را به کام ارائه می‌دهد – متمایز، منحصربه‌فرد و کمی آجیلی.

برنج باسماتی عطر فوق العاده ای دارد

برنج باسماتی که به معنای واقعی کلمه «معطر» ترجمه شده است، دارای عطر چوب و گل‌های آفتاب‌پز شده است. اگر می خواهید خانه خود را بفروشید، به جای پختن نان، برنج باسماتی را بپزید!

((بهترین برنج دنیا))

 

برنج باسماتی شامپاین برنج است

برنج باسماتی که شبیه شامپاین است، غرق در قرن‌ها سنت و میراث افسانه‌ای است. مانند یک شراب خوب، برنج باسماتی با افزایش سن بهبود می یابد و برای ویژگی های بسیار خاص خود کاملاً به طبیعت متکی است. ما برنج باسماتی خود را برای ماه‌ها نگهداری می‌کنیم تا به بلوغ برسد، قبل از آسیاب کردن، و در نتیجه طعم عمیق‌تر و غنی‌تری به دست می‌آید.

برنج باسماتی به عشق و محبت دائمی نیاز دارد

تنها یک بار برداشت برنج باسماتی در سال وجود دارد و این گیاه برای رشد و شکوفایی به شرایط آب و هوایی خاصی نیاز دارد. این برنج بسیار بلندتر از برنج های دیگر است، بنابراین مستعد آسیب باد است. ترکیب ظریف آن نیاز دائمی کشاورز به هوشیاری و مراقبت را توضیح می دهد، اما به گیاه اجازه می دهد تا طعم و ویژگی های پیچیده و منحصر به فرد خود را توسعه دهد. این عشق و علاقه ثابت در قیمت ممتاز آن در مقایسه با برنج معمولی دانه بلند منعکس می شود.((بهترین برنج دنیا))

برنج باسماتی رویایی برای آشپزی است

آشپزی با برنج باسماتی به معنای دانه های سبک، لطیف و جدا است.

دلیلش این است که ما دانه های خود را با دقت آسیاب می کنیم و دانه های شکسته را که در غیر این صورت نشاسته آزاد می کنند و باعث چسبندگی برنج می شوند را رد می کنیم. به طور منحصربفردی، دانه برنج باسماتی بیش از دو برابر طول خشک خود در طول پخت و پز افزایش می یابد. بر خلاف سایر انواع برنج، دانه‌ها فقط درازا منبسط می‌شوند و در نتیجه دانه‌ها ویژگی بلند و باریک خود را هنگام پخت حفظ می‌کنند.((بهترین برنج دنیا))

برنج باسماتی بسیار همه کاره

بافت باز برنج باسماتی به دانه اجازه می‌دهد تا طعم‌های دیگر را جذب کند و آن را به یک طرف عالی برای بسیاری از دستور العمل‌ها تبدیل می‌کند.

برنج باسماتی پاسخگو است

ما خود را “برنج باسماتی” می دانیم و از همان ابتدا به طور خستگی ناپذیری تلاش کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که افسانه برنج باسماتی خالص همچنان به شکوفایی ادامه می دهد. ما یک سیاست “بازی منصفانه” را اتخاذ می کنیم و با جوامع کشاورزی منطقه در حال رشد برنج باسماتی کار می کنیم. این یک رابطه منحصر به فرد است. ما از کشاورزی سنتی با مشاوره رشد رایگان از طریق FACE – سلول مشاوره کشاورزان ما حمایت می کنیم و بذر برنج باسماتی را بدون سود در اختیار کشاورزان قرار می دهیم.

برنج باسماتی – افسانه زنده است

برای بیش از ۵۰ سال، ما متعهد به حفظ این برنج افسانه ای بوده ایم. کشاورزان امروزه هنوز برنج باسماتی را با استفاده از روش های پرورش این غله گرانبها که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است، پرورش می دهند. خریداران با تجربه ما فقط یک فکر دارند – خرید بهترین برنج باسماتی بدون در نظر گرفتن قیمت. برای کسانی که آن را پرورش می دهند به همان اندازه ارزشمند است که برای کسانی که با آن آشپزی می کنند.

بهترین برنج دنیا
بهترین برنج دنیا

1 دیدگاه برای “بهترین برنج دنیا کدوم برنج می تونه باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *